Mączka granitowa 0 – 5mm Powiększ

Mączka granitowa 0 – 5mm

MACZKA

Cena hurtowa przy zakupie powyżej 1t

Zastosowanie: zagęszczanie warstw wierzchnich terenu, wypełnienie pod kostkę brukową, mozaiki i płyty chodnikowe
Gęstość nasypowa: 1,9 t/m3
Dostępność: Zakład Zacisze, Zakład Czernica

Więcej szczegółów

61,50 zł

brutto

52,89 zł za 1 tone

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Mączka granitowa 0 – 5mm

Mączka granitowa 0 – 5mm

Cena hurtowa przy zakupie powyżej 1t

Zastosowanie: zagęszczanie warstw wierzchnich terenu, wypełnienie pod kostkę brukową, mozaiki i płyty chodnikowe
Gęstość nasypowa: 1,9 t/m3
Dostępność: Zakład Zacisze, Zakład Czernica

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Materiał ten jest kruszywem budowlanym powstałym poprzez zmielenie skały granitowej. Mączka, która określana jest również piaskiem bądź fugą, znajduje szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie czy też architekturze krajobrazu, jak również w rolnictwie. W naszej ofercie znajdą Państwo mączkę granitową 0-5 mm o gęstości nasypowej 1,9 t/m3, której drobiny będą nie większe niż 5 mm.

Proponowane przez nas kruszywo spełnia normy niezbędne dla zastosowań budowlanych.

Mączka granitowa 0-5 mm w budownictwie i architekturze krajobrazu

Ze względu na swoje właściwości, w tym również barwę, kruszywo to wykorzystywane jest przede wszystkim w brukarstwie. W przeciwieństwie do piasku bądź jego mieszaniny z cementem nie ulega ona wypłukaniu, doskonale sprawdzając się tym samym jako wypełnienie pod kostkę brukową, mozaikę czy też płyty chodnikowe. Jako że cechuje ją barwa w różnych odcieniach szarości stosowana jest również jako fuga, która lepiej niż piasek współgra kolorystycznie z wyrobami, z których wykonano chodnik, podjazd czy też taras.

Mączka granitowa 0-5 mm stosowana jest w budownictwie również jako składnik zaprawy lub podsypki cementowo-piaskowej, a także przy produkcji dachówki ceramicznej oraz cementowej. Wzbogaca się nią również beton:

  • towarowy,
  • architektoniczny,
  • nawierzchniowy,
  • posadzkowy,
  • mostowy,
  • hydrotechniczny,
  • kontraktorowy,
  • samozagęszczalny,
  • chudy.

Zastosowanie w rolnictwie

Proponowana przez nas mączka granitowa 0-5 mm stanowi jednak nie tylko wysokiej jakości kruszywo budowlane, lecz może być także wykorzystywana przy uprawie roślin jako nawóz wolno działający. Będąc naturalnym środkiem mineralnym posiada właściwości, które poprawiają jakość gleby. Stosowana do nawożenia pól zwiększa pojemność wodną gleby, a także dostarcza roślinom szereg makro- i mikroelementów. Skutecznie zatrzymuje ponadto azot w glebie, a także zapobiega rozprzestrzenianiu się różnych chorób czy też szkodników niszczących uprawy.

Zamawiając powyżej 1 t tego materiału mogą Państwo liczyć na jego zakup w atrakcyjnej cenie hurtowej!

Akceptuje

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie, aby nasz serwis lepiej spełniał Twoje oczekiwania. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies, możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie sklepu.